Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Iveta Vējone

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dzīvesbiedre Iveta Vējone ir dzimusi 1966.gada 4.jūlijā. Iveta Vējone ir absolvējusi Madonas 1.vidusskolu, studējusi Liepājas Pedagoģiskajā institūtā sākumskolas pedagoga specialitātē. Pēc augstskolas absolvēšanas strādājusi par sākumskolas skolotāju Madonas 1.vidusskolā.

Iveta Vējone dzīvesbiedra prezidentūras laikā par savām atbalsta prioritātēm izvirzījusi izglītības un sociālās jomas projektus, atbalstu bērniem, tajā skaitā ar īpašām vajadzībām un bez vecāku gādības palikušajiem.

“Esmu apguvusi pedagoģes profesiju, tāpēc manis atbalstītie projekti būs saistīti ar bērniem. Bērni ir mana prioritāte," atzīst Vējones kundze.

Skolotājas darbs

Pedagoģes dotības un īpašo saikni ar bērniem Iveta Vējone apjautusi, jau mācoties vidusskolā, kur Skolotāju dienās kā vecāko klašu skolniece vadīja mācību stundas skolas biedriem.

„Parasti strādāju ar pašiem mazākajiem – no pirmās līdz ceturtajai klasei,” atminas I.Vējone. Tādēļ likumsakarīga šķitusi izvēle par labu sākumskolas skolotāja profesijai.

Foto: Jānis Deinats

Par skolotājas darbu I.Vējone saka: „Skolotājiem ir visu mūžu jāmācās. Nedrīkst aprobežoties ar augstskolas pabeigšanu, jo mācību metodes nepārtraukti attīstās. Ja vēlies būt labs skolotājs, tad ir jāprot aizraut skolēnus.”

Vēlāk, kopā ar ģimeni pārceļoties uz Ogri, Iveta Vējone darbojās vides aizsardzības jomā. Viņa strādāja ar Daugavas krastu nostiprināšanas, atkritumu apsaimniekošanas un citiem ar vides jomu saistītiem projektiem.

Atbalsta prioritātes

Izvirzot izglītības un sociālās jomas projektus un atbalstu bērniem kā  savas atbalsta prioritātes, Valsts prezidenta kundze kļuvusi par patronesi vairākiem projektiem:

 

Iveta Vējone īpaši novērtē SOS bērnu ciematu ideju. Šajos ciematos bērni jūtas kā mājās un iepazīst īstu ģimenes dzīvi.

“SOS bērnu ciematos bērni visu dara kā ģimenē – viņus audzina mamma, viņi palīdz gatavot ēst un uzkopt māju,” stāsta Iveta Vējone.

Pavadot Valsts prezidentu reģionālajās vizītēs, Iveta Vējone ieplāno vietējo bērnudārzu, skolu vai sociālās aprūpes iestāžu apmeklējumus, kuru laikā iepazīstas ar šo iestāžu darbu un galvenajām problēmām.

“Apmeklējot dažādas vietas visā Latvijā, tu jūti cilvēku attieksmi. Es nevaru sniegt materiālu palīdzību, bet varu atbalstīt ar padomu un iesaisti,” saka Valsts prezidenta kundze.

Iveta Vējone reģionālās vizītes laikā. Foto: Valsts prezidenta kanceleja

 

Ģimene un vaļasprieki

Iveta un Raimonds Vējoņi iepazinās skolas gados, vidusskolā mācoties vienā klasē. 1986.gadā Iveta un Raimonds Vējoņi nodibināja ģimeni, kurā ir uzauguši divi dēli.

Brīvajos brīžos Iveta Vējone aizraujas ar dārza darbiem, kopjot vecāku puķu dārzu Ķegumā. Vējones kundzei tuvas ir arī balles dejas un grāmatu lasīšana – īpaši ievērojamu cilvēku biogrāfijas, detektīvromāni un ceļojumu apraksti.

Sekojiet Valsts prezidenta kundzes aktivitātēm sociālajos tīklos: